4 super tipy, ako natrvalo zlepšiť svoj životný štýl


Máte pocit, že už nevládzete? Rok sa len nedávno začal a už je toho priveľa? Neustále pociťujete únavu, neviete sa pre nič poriadne nadchnúť a často ochoriete? Jedným z dôvodov môže byť fakt, že nevediete práve zdravý životný štýl. Pozrite sa pravde do očí a priznajte si to – to je prvý krok k tomu, aby ste s tým niečo urobili. 


Ďalšie kroky sú všetkým teoreticky známe – zdravo jesť, viac sa hýbať… ale kde začať? Tu je pár odľahčených tipov, ako nielen začať, ale aj si udržať zdravší životný štýl

1. Pohybová aktivita s Zdravší jedálniček so šarmom a ľahkosťoupriateľmi či kolegami

Zdravé recepty a kombinácie rôznych druhov ingrediencií na nás skáču z každého rohu. Kompletná premena jedálnička však zvyčajne nefunguje – sme príliš náchylní vrátiť sa k zaužívaným stereotypom. Skúste to krôčik po krôčiku. Spíšte si zoznam vašich najčastejších prešľapov a skúste ich postupne eliminovať. Milujete vyprážané, sladké či kalorické jedlá? Pijete sladené nápoje? Tak v jeden mesiac uberte. V ďalší o trochu viac. A v ďalší ešte viac. Takto sa dostanete k skutočným výsledkom, ktoré nebudú len jednorazové, ale trvalé. 

2. Pohybová aktivita s priateľmi či kolegami

Doprajte si s partiou kamarátov či kolegov nejakú zábavnú pohybovú hru. Jednoducho, človek je tvor spoločenský a vzťahy potrebuje k svojmu životu rovnako ako vzduch. 

Skvelým tipom je lasergame – bezbolestná edícia paintballu, kde sa vybeháte, zabavíte, utužíte vzťahy, doplníte adrenalín a serotonín, spálite kalórie a veľa sa nasmejete. 


OBJEDNAJTE SI SVOJU HRU V NAJLEPŠEJ LASERTAG ARÉNE V BRATISLAVE 

3. Doprajte si aspoň 10–tisíc krokov denne

Kúpte si krokomer. Ani netušíte, ako vás takáto banalita dokáže nakopnúť. Každý deň si odsledujete, koľko ste nachodili a súťaživosť ukrytá v každom z nás vás donúti sa neustále zlepšovať. Je dokázané, že ak naplníte cieľ 10-tisíc krokov denne, zlepší sa váš spánok, zníži krvný tlak, ale aj oslabí depresívne nálady. 

4. Nájdite si nový koníček

Pravdepodobne nejaké to hobby už máte, no skúste si okoreniť život nejakým novým. Popremýšľajte, čo vás vždy bavilo, ale nemali ste na to čas, prípadne niečo odkukajte od kolegov :). Záhradkárčenie, skladanie puzzle či nový šport môže dopomôcť k dôležitej rovnováhe medzi pracovným a osobným životom. 

Držíme palce!